Image credit: source

Kripto para piyasası 2018 yılında 2017 yılında gerçekleşen fiyat performansından uzak bir görüntü sergilerken, piyasa hacmi Bitcoin önderliğinde büyük ölçüde eridi.

2018 yılının en çok zarar görenleri yeni ICO’lar ve henüz yeterli olgunluğa ulaşamayan altcoinler olurken, ABD’de SEC’in çeşitli ihlaller nedeniyle 250 bin dolar cezaya çarptırdığı ParagonCoin büyük bir pump hareketiyle kripto para piyasasının en değerli 20 kriptosu arasında kendisine yer buldu.

İroni?

SEC’in kripto para piyasasının manipülasyona açık olması nedeniyle Bitcoin ETF başvurularını pek çok kez reddetmesi üzerine 2019 yılının ilk gününde SEC tarafından cezalandırılan bir kripto paranın böylesine sükse yaparak kendisini en değerli kripto paralar arasında bulması SEC tarafından hoş karşılanmayabilir.

Paragon son saatlerde gerçekleşen pump hareketi ile yüzde 7.000’e yakın değer kazanarak 8,10 dolara yükseldikten sonra yayın saati itibariyle 2,92 dolara dek gerilemiş durumda. Kripto para biriminin bu hali dahi yüzde 2.500’lük bir artışa tekabül ediyor.

Paragon marihuana endüstrisinde yer edinmeye çalışan ve ABD ve Kanada’da yasallaşan bu endüstrideki girişimleri kendi çatısı altında desteklemeye çalışan bir şirket olarak tanıtıyor kendisini.

Son 24 saatte 5 milyon doların üzerinde işlem hacmine ulaşan kripto para biriminin pump harekatı ise hacmin yüzde 98’ini oluşturan STEX borsasında gerçekleşmiş görünüyor.

Bitcoin, Ethereum ve XRP Sakin

Paragon’daki artıştan bağımsız olarak kripto para piyasasının görünümü ise sakin. Bitcoin, XRP ve Ethereum son 24 saat içerisinde sırasıyla yüzde 1,78; yüzde 1,45 ve yüzde 1,67 değer kaybetmiş durumdalar.

Kripto para piyasasının toplam hacmi ise son gelişmeler dahilinde 126 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

(Excerpt) Read more Here | 2019-01-01 19:36:00

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.