Image credit: source

Kriptokoin.com –Kripto para piyasası bu hafta boyunca öylesine umut verici işaretler gösterdi ki, Bitcoin bir direnç noktası olan 4000 Doların üzerinde işlem görürken kripto paraların toplam değeri de 131 Milyar Dolardan 137 Milyar Dolara çıktı.

Piyasaya Yeni Para Girişi

Bununla birlikte Bitcoin’in altcoinlere kıyasla nispeten küçük bir hareketi mevcut paranın kripto para piyasasında dolaştığını ve bunun yerine yeni paranın kripto para piyasasına geldiğine işaret ediyor.

Herkes tarafından DonAlt olarak bilinen kripto para teknik analisti, piyasadaki yeni iyimserliğin, Ethereum’un fiyatının artışına neden olacağını söylüyor. Ancak analist, Bitcoin’in 4.600 Dolarlık eşiği geçip 5.000 Dolara ve 6.000 Dolara doğru hareket edene kadar kripto kışının sona ereceği sonucuna varamayacağımızı belirtiyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta, birkaç alternatif kripto para biriminde meydana gelen önemli büyüme ile karakterize edildi. Örneğin Crypto.com Chain (CRO), bu haftaki değer artışlarına öncülük etti ve yedi günde % 433’ten fazla yükseliş gerçekleştirdi.

Temkinli Bitcoin

Bitcoin’e baktığımızda ise fiyat hareketinde daha az temkinli davrandı ve bir süredir 3.800 Dolar ile 4.000 Dolar arasında hareket etti.

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce Bitcoin’de oluşan hacimlerin en son 2018 Nisan’ında görülen seviyelere yaklaştığı belirtilmişti. DonAlt, BTC’nin 4.600 Doları geçene kadar ayı piyasasına bir son veremeyeceğimizi belirterek, oluşan hacimden endişe duymadığını söylüyor ve ekliyor:

“Hacim henüz beni ayı piyasasının bittiğine ikna edecek seviyede değil. Eğer 6.000 Dolara doğru yükseliş yönlü bir hareket gerçekleşecekse en az  4.600 Dolarlık değerin kırılması gerekiyor. Genel piyasa değeri değişmemişken, çok fazla altcoin’in değer artışı yaşaması gerçekten çok ilginç. Bu durum kripto para piyasasına çok az yeni paranın geldiğini gösteriyor. Beni düşündüren asıl konu da bu.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

(Excerpt) Read more Here | 2019-03-16 18:30:58

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here